Cilt lekeleri tarih oluyor..

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında kendi kendine lekelenmiyor.

Ya güneşte uzun süre ile cildimize bir koruyucu sürmeksizin dolaşıyoruz, ya sivilcelerle oynuyoruz, sıkmaya çalışıyoruz yada yaşlanıyoruz. Bütün bunlar cildimizde iz bırakmakla birlikte lekelere de yol açıyor.

cilt lekelerine son - pembella

Aslında güneşe koruyucu krem olmadan çıkmasak, sivilcelere gereken bakımı yaparsak, lekeleri büyük oranda azaltabiliriz. Bunlara ilave olarak beslenmemize de dikkat ettiğimizde ilerleyen yaşlarda oluşan cilt lekelerini de engelleyebiliriz.

Ama öyle veya böyle cildimizde bazı lekeler oluşmakta. Bu doğal ve aşağı yukarı herkes cilt lekelerinden şikayet ediyor ve buna bir çözüm arıyor.

Cilt lekeleri için tavsiye edilen ev yapımı doğal maskelerin temel özelliği asitli meyvelerle peeling etkisi meydana getirerek lekelerin görünümünü hafifletmeleri.

Cildinizi güneşten korursanız ve cilt lekeleri için tavsiye edilen bu maskeleri düzenli olarak uygularsanız birkaç hafta içinde lekelerin azaldığını görebilirsiniz. Ama ısrarcı olmak lazım. Yani sadece bir kez maske yapıp olağanüstü gelişmeler beklemeyin.

İşte sizin için derlediğimiz birkaç maske:

Yazar: Pembella

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir