Pet Şişe ve CD Kullanarak Dekoratif Saksı Yapalım

Pet şişelerimizi kesinlikle çöpe atmıyoruz arkadaşlar. İşte size dekoratif bir saksı yapımı. Üstelik sadece pet şişe ve cd kullanarak!

Pet Şişe ve CD Kullanarak Dekoratif Saksı - Pembella

Pet şişeyi enlemesine ortadan ikiye kesiyoruz. Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi dalgalı bir şekilde makasla keserek hoş bir görüntü verebiliriz. Kestiğimiz yerlere hafif çakmak tutarsak keskinliği kaybolur ve görüntüsü tok durur.

Daha sonra pet şişemizi kapağı kapalı olacak şekilde cd’nin ortasına yapıştırıyoruz (sağlam bir yapıştırıcı kullanırsak iyi olur, japon yapıştırıcısı gibi)

Arzu edilen renkte bir sprey boya (plastik boyayabilen) alıyoruz, sprey diyorum özellikle çünkü fırçayla çalışırsak fırça izleri kalır, yada sünger fırçayla boyayabiliriz ama en pratiği sprey boya oluyor. İstersek boyadıktan sonra boyanın üzerine sim dökebiliriz, hoş bir parıltı oluyor. Boya kuruduktan sonra içine istediğimiz sebze yada çiçek (menekşe yada hoş çiçek türleri daha şık olur) dikebilir ve balkon yada evimizin bir köşesini bu güzel ve maliyeti çok çok az olan saksılarla renklendirebiliriz. 🙂

Yazar: Pembella

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir